• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.
          • Zawód informatyk - wizyta Pani Beaty Gąsiorek

W czwartek, 12 maja gościliśmy Panią Beatę Gąsiorek, która jest absolwentką naszej szkoły . W ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego opowiedziała o swojej pracy, która jest związana z branżą informatyczną. Najpierw opowiedziała o drodze jaką musiała pokonać, by zdobyć wymarzoną pracę. Opowiadała o realizowanych projektach, podróżach służbowych, współpracy specjalistów z różnych krajów. Zachęcała nas do rozwijania swoich pasji, talentów i podejmowania wyzwań.

• Matematyk Roku

Kolejny etap Matematyka Roku rozstrzygnięty. Matematykiem Miesiąca Kwietnia zostali: Oliwier, Szymon, Magda i Natalia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w maju na kolejny etap konkursu.

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszych uczennic: Natalii i Aleksandry z klasy 8. Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w konkursach kuratoryjnych i uzyskały tytuły finalistek. Natalia w Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, a Aleksandra w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego.

• Święta Majowe

28 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV i VI. W obchody włączyli się także najmłodsi - przedszkolaki.

• Jaś i Małgosia

Uczniowie klas młodszych mieli wielką przyjemność obejrzeć przedstawienie, którego twórcami są nasi starsi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach. Za spektakl widownia podziękowała gromkimi brawami. BRAWO!!! Wielką niespodzianką była dla nas możliwość rozmowy z aktorami, a nawet ich przytulenie -:)

• Fizjoterapia - spotkanie ze specjalistą

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać zawód fizjoterapeuty. Spotkanie z Panią Katarzyną Łopata odbyło się w ramach Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego. Pani Katarzyna opowiedziała o swojej pracy, uczniowie mieli okazję testować sprzęt rehabilitacyjny, dowiedzieli się jak na co dzień dbać o poprawną sylwetkę. Bardzo Pani dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe, pouczające spotkanie.

• Światowy Dzień Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi uczciliśmy w tym roku szkolnym włączeniem się do Ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzatamyDlaPolski.

Nasza najbliższa okolica zosatnie wysprzątana ze śmieci. Liczymy na słoneczną i ciepłą pogodę w najbliższym czasie, aby sprzątać okolicę.

• Ostatnie pożegnanie

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Doroty Skołyszewskiej, nauczycielki wielu pokoleń uczniów Szkoły w Zarzycach Wielkich.

• KONKURS "WIELKANOCNE JAJKO"

Jury oceniło prace plastyczne złożone na konkurs organizowany przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na konkurs wpłynęło 80 prac.

Oto wyniki konkursu uczniów ZSP w Zarzycach Wielkich:

Przedszkola: Laura Łopata - II miejsce

klasy 1-3 SP: Oliwia Łopata - wyróżnienie

klasy 4-6 SP: Jan Gąsiorek - I miejsce

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Jedzenie błyskawicznie znikało ze stołów. Klasy przygotowały kolorowe, pyszne przysmaki. Składaliśmy sobie życzenia spokojnych i radosnych świąt. Tego samego życzymy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i całej społeczności szkolnej.

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie uczestniczą w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W tym roku szkolym Natalia i Ola zdobyły tytuły finalisty tegorocznych konkursów kuratoryjnych. Natalia zdobyła tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Angielskiego, a Ola w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego.

• MISTRZOWIE RACHUNKÓW

Znamy laureatów tegorocznego, szkolnego konkursu matematycznego w kl. I-III.

Mistrzem Rachunków w klasie I został Norbert Malina, w klasie II - Patryk Czeremuga, Gabrysia Radwan oraz Emilka Wicher, którzy zdobyli tę samą ilość punktów, oraz w klasie III - Rafał Kumor.

Wszystkim SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! BRAWO!!!

• WYCIECZKA DO KRAKOWA

30 marca klasy starsze wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy komnaty na Wawelu. Później podziwialiśmy Katedrę, weszliśmy na dzwonnicę, by zobaczyć Dzwon Zygmunt, widzieliśmy krypty z grobami królewskimi. Miejscem szczególnym była Krypta świetego Leonarda, w której pochowany jest nasz Patron- Tadeusz Kościuszko. Przy sarkofagu Kościuszki odśpiewaliśmy hymn szkoły i złożyliśmy kwiaty.

• WYCIECZKA KLAS I-III do KRAKOWA

22 marca, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Krakowa.

Przy sprzyjającej pogodzie spacerowaliśmy po Rynku, gdzie zobaczyliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Pomnik Adama Mickiewicza, oraz miejsce, w którym patron naszej szkoły - Tadeusz Kościuszko składał przysięgę. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe, gdzie oprowadzała nas i zorganizowała warsztaty plastyczne, sympatyczna pani przewodnik. Zwieńczeniem tego dnia był spektakl pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", który mieliśmy przyjemność obejrzeć w Teatrze Współczesnym.

Sobota 27.04.2024

• Nazwa szkoły