• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.
          • Pokaz historyczny "Wrzesień 39"

21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym, którego tematem był „Wrzesień 39 – czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczypospolita”. Podczas pokazu przybliżono dzieciom sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej oraz zaprezentowano polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny, pistolety, granaty i bagnety. Uczniowie mogli osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenia żołnierza polskiego poprzez przymierzanie hełmów, masek przeciwgazowych oraz elementów umundurowania. Niemałą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonej broni.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

W dniu 23 marca obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły.

Uroczyste stroje, wspomnienia postaci Tadeusza Kościuszki, przedstawienie w wykonaniu klasy 6 i taniec krakowiak uczniów klas młodszych uświetniło ten wyjątkowy dzień.

Zdjęcia można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny"

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy przebrani za Pana i Panią Wiosnę. Spośród przebranych uczniów wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce zajęły: Emilia, Lena z klasy II i Martyna z klasy I, drugie miejsce Norbert i 3 miejsce Wiktor, pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia oraz słodkości.

21 marca obchodzony jest różwnież na całym świecie Dzień Zespołu Downa. Data nawiązywać ma do dodatkowego chromosomu w 21. parze chromosomów wśród osób cierpiących na tę dolegliwość. Jedną z inicjatyw mocno promowaną w mediach społecznościowych jest zakładanie kolorowych skarpetek, przeważnie z dwóch różnych par, my tego dnia założyliśmy skarpety nie do pary oraz obejrzeliśmy prezentację na temat Zespołu Downa.

• NASZA GALERIA

Kolejne zadanie w ramach projektu „Zabawa sztuką” polegało na narysowaniu /namalowaniu odpowiedzi na pytania do wybranych obrazów z zadania 24 projektu.

Uczniowie klas II i III wykonali prace plastyczne obrazujące odpowiedzi na następujące pytania : Jak wyglada twarz mężczyzny ? O czym śni chłopiec ? Dokąd zmierzają ludzie ?

• Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika

Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

Senat uhonorował Mikołaja Kopernika jako “znamienitego uczonego, który zmienił postrzeganie świata”, podkreślając, że był to prawdziwy człowiek renesansu – prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz, duchowny, doktor prawa kanonicznego, zajmował się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Jego najwybitniejsze dzieło “O obrotach sfer niebieskich” wywołało jedną z najważniejszych rewolucji naukowych od czasów starożytnych.

8 marca chłopcy naszej szkoły zorganizowali Dzień Kobiet w wyjątkowej oprawie.

Uczniowie przygotowali dla swoich koleżanek wyjątkowy pokaz mody, quiz oraz prezentację i życzenia. Podczas swojego występu pokazali, jak ważne są dla nich kobiety i co kobiety kochają w mężczyznach. Wzbudziło to ogólną radość zebranych na sali gimnastycznej. Na kwiatach skończył się dzień niespodzianek.

• Dzień Piżamy

7 marca uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez SU Dzień Piżamy.

Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych najstarszych pojawiła się w szkole w piżamach.

• Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który często uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale również w ramach zajęć rozwijających. Uczniowie klasy I podczas kółka rozwijającego umiejętności logicznego myślenia wykorzystują roboty Codey Rocky do nauki kodowania i programowania.

• Zabawa sztuką

Tym razem w ramach projektu „Zabawa sztuką” uczniowie klasy II malowali linią (TWAL), a szóstoklasiści wykonali monochromatyczne obrazy, w których farbą była kawa. Oto ich dzieła.

Jak ja się cieszę! Cieszę ogromnie!
            Bo dzisiaj goście przyjadą do mnie!

- Tak swoim Gościom śpiewały dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III, w sobotnie przedpołudnie 21 stycznia:

(…) Dwóch moich dziadków i babcie dwie –
            bardzo są różni, każdy to wie,
            ale to łączy ich wszystkich przecież,
            że nas kochają jak nikt na świecie!

• Jasełka dla Zosi. Zabawa karnawałowa.

20 stycznia w naszej szkole uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki zaprezentowały Jasełka. W tym dniu odbyła się też zabawa karnawałowa, kiermasz słodkości oraz loteria fantowa. Uroczystość została połączona z akcją charytatywną dla chorej Zosi, dla której zostanie przekazany dochód ze sprzedanych słodkości, przygotowanych przez uczniów klas starszych.

• Jasełka dla Zosi!

20 stycznia 2023r. o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z młodszymi dziećmi na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas I-III. Po Jasełkach będzie zorganizowana zbiórka na leczenie Zosi Pająk dziewczynki chorej na SMA.

Od godziny 17.00 rozpoczynamy dyskotekę karnawałową, na którą również serdecznie zapraszamy.
            Dzieci młodsze bawią się do 19.00.

Niedziela 28.04.2024

• Nazwa szkoły